● Rogalin – Puszczykowo – Gniezno – Zaurolandia – Biskupin – Żnin – Poznań


PROGRAM WYCIECZKI

 

1 DZIEŃprzejazd do ROGALINA, gdzie znajdują się zabytkowe „dęby rogalińskie” – Lech, Czech i Rus. Przejazd do PUSZCZYKOWA, gdzie znajduje się Muzeum podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera. Przejazd do GNIEZNA – pierwszej stolicy Polski. Stąd sprawowali władzę Mieszko I, założyciel chrześcijańskiego państwa polskiego i Bolesław Chrobry, pierwszy król Polski. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest Katedra, której początkowa budowla została wzniesiona ok. 970 r., obecnie jest to trójnawowa bazylika z XIV i XV w., otoczona wieńcem 14 kaplic z VII i XVIII w. Szczególnie cenne są: srebrna trumna z relikwiami św. Wojciecha i drzwi Gnieźnieńskie z XII w. Zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

2 DZIEŃśniadanie, przejazd do Zaurolandii. Na najmłodszych gości czeka wielki plac zabaw: karuzele, zjeżdżalnie, piaskownice, ogromne jajo dinozaura, a także głowa tyranozaura. Mali goście mogą zostać paleontologiem – odkrywcami, wykopując z piachu szkielet tyranozaura. Wśród atrakcji: przejażdżka kolejką elektryczną, quadami oraz skoki na zjeżdżalniach dmuchanych. Najstarsze dzieci czeka park linowy, stanowisko do strzelania z łuku, możliwość przejażdżki konnej oraz skoki na bungee. Na terenie Zaurolandii znajduje się Muzeum Paleontologiczne, można tu znaleźć wystawę skamieniałości z różnych epok geologicznych, dotknąć skamieniałych pni drzew trzeciorzędnych, kości mamuta, a także obejrzeć tropy jurajskich dinozaurów i muszle amonitów. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ – po śniadaniu przejazd do BISKUPINA. Zwiedzanie osady z czasów wczesnohistorycznych sprzed 2500 lat. Osada ta jest dowodem osiadłego trybu życia Prasłowian w VII – XI w., udział w jednej z wybranych lekcji tematycznych. Rejs statkiem pasażerskim „Diabeł Wenecki” po Jeziorze Biskupińskim. Zachowane są okazy ceramiki, ozdób oraz drobnych przedmiotów użytkowych. Jest to ośrodek prac poszukiwawczych i rekonstrukcyjnych. Zwiedzanie Muzeum. Obiadokolacja. Nocleg.


 

4 DZIEŃ – po śniadaniu przejazd do ŻNINA, gdzie największą atrakcją turystyczną jest kolejka wąskotorowa o rozstawie szyn 600 mm wraz z atrakcjami czekającymi na jej trasie: Żnin – Wenecja – Biskupin – Gąsawa. Pierwszy przystanek to WENECJA, miejscowość położona urokliwie między trzema jeziorami. Uwagę przyciągają okazałe ruiny XIV-wiecznego zamku – siedziby Mikołaja Nałęcza, zwanego Krwawym Diabłem Weneckim. Naprzeciw ruin znajduje się siedziba Muzeum Kolei Wąskotorowej, w której podziwiać można eksponaty związane z dawnym transportem kolejowym: zabytkowe parowozy, wagony, urządzenia stacyjne, znaki kolejowe. Weneckie Muzeum (pierwsze w Polsce) w 1972 roku założyła grupa Miłośników Ziemi Pałuckiej w Żninie. Swoim funkcjonowaniem nawiązuje ono do tradycji Żnińskiej Kolei Powiatowej powstałej w 1894 roku. Zwiedzanie miejscowości ŻNIN, do głównych atrakcji należy: wieża ratuszowa, gotycka z XV w., w niej Muzeum Ziemi Pałuckiej, kościół św. Marcina, kościół św. Floriana. Obiadokolacja, nocleg.

 

5 DZIEŃ – śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do POZNANIA, który posiada trzeci pod względem wielkości w Polsce Rynek staromiejski, wewnątrz którego mieści się m.in. renesansowy Ratusz, gdzie znajduje się Muzeum Historii – stała ekspozycja poświęcona dziejom Poznania w czasach X wieku po roku 1945. Wizytówką Poznania są koziołki ratuszowej wieży. W Poznaniu znajduje się również Palmiarnia, wzniesiona w 1910 r., to bardzo atrakcyjne miejsce, gdzie można oglądać 1100 gatunków roślin ze wszystkich kontynentów i stref klimatycznych, prawie 50 gatunków roślin wodnych oraz 150 gatunków ryb w akwariach, Ostrów Tumski – był kiedyś jednym z pierwszych grodów stołecznych państwa Piastów. To tu właśnie w 968 r. powstało pierwsze polskie biskupstwo. W drodze powrotnej obiad.

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd autokarem, barek, DVD, WC.
  • Zakwaterowanie: 4 noclegi, pokoje z łazienkami.
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej.
  • Opieka pilota-przewodnika.
  • Ubezpieczenia: KL i NW.

 

Koszty dodatkowe (obowiązkowo):

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

 

UWAGA ! Na życzenie klienta możemy dokonać modyfikacji programu.