PROGRAM WYCIECZKI
1 DZIEŃ – wyjazd godz. 6.00 z Ząbkowic Śl., godz. 7:10 z Wrocławia. Przejazd do UNIEJOWA – korzystanie z basenów przez 2 godziny. Przejazd do ŁODZI, zwiedzanie ul. Piotrkowskiej – głównej arterii Łodzi, najpiękniejszej ulica miasta i jednej z najpiękniejszych w Polsce. Zabudowa ulicy wywodzi się głównie z XIX i XX w. Elementem poprzedzającym Pietrynę, a zarazem łącznikiem między Starówką a Nowym Miastem, jest ul. Nowomiejska oraz Rynek Nowomiejski, czyli Pl. Wolności. Powstał w latach 20-tych XIX w Pałacu Izraela Poznańskiego, żyjącego w XIX wieku przedsiębiorcy łódzkiego, znajduje się na rogu ulic Ogrodowej i Zachodniej. Pałac powstał w XIX wieku jako obiekt reprezentacyjno- handlowy. Budynek był wielokrotnie przebudowywany na przełomie XIX i XX wieku – zyskał wówczas cechy francuskiego neorenesansu i neobaroku. Od 1975 roku znajduje się w nim Muzeum Historii Miasta Łodzi. Pałac nazywany jest „Łódzkim Luwrem”. Biała fabryka Geyera – uruchomiono tu pierwszą w Łodzi maszynę parową. Swą nazwę budynek zawdzięcza niespotykanej w tamtych czasach białej elewacji. Obecnie
znajduje się w nim Muzeum Włókiennictwa z kolekcją maszyn, narzędzi, tkanin i dawnych ubiorów. Księży Młyn, z kolei, to zespół fabryk włókienniczych i obiektów towarzyszących, budowanych na terenie Łodzi od połowy XIX wieku. Muzeum Sztuki w 1976 roku przejęło Rezydencję i zaadaptowało do użytku jako muzeum wnętrz fabrycznych. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
2 DZIEŃ – śniadanie. Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta: Pałac Scheiblera – budynek o charakterze neorenesansowym z zewnątrz wygląda okazale, jednak dopiero jego wnętrza zapierają dech w piersiach. Sala lustrzana, wspaniałe ozdobne kominki, boazerie, ceramika… Całe wyposażenie zostało sprowadzone z różnych stron Europy od największych mistrzów rzemiosła. Warto wspomnieć choćby mozaikę mistrza Salvattiego z Wenecji, czy zdobiące sufit alegoryczne malowidła. Dziś w pałacu Scheiblera ma siedzibę Muzeum Kinematografii. Kolejno zwiedzamy m.in. Pałac Heinzla, Beczkę Grohmana, Villę Richtera, Pałac Oskara Kona, Kościół Św. Jerzego, Villę Herbsta, Księży Młyn– osiedle z połowy XIX. Wyjazd z Łodzi, w drodze powrotnej zwiedzanie miejscowości TUMIDAJ, związanej z Panią Walewską i Napoleonem. Przerwa obiadowa. Powrót do domu w godzinach późno wieczornych.
TERMIN: 29-30.04.2017
CENA: 340 zł/os.
Świadczenia w cenie:
- Przejazd autokarem o podwyższonym standardzie.
- Zakwaterowanie: 1 nocleg – pokoje 2-os. z łazienką.
- Wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad na trasie w drodze powrotnej.
- Opieka pilota – przewodnika.
- Ubezpieczenie KL i NNW na przejazd i pobyt.
Dodatkowe opłaty: (ok 50 zł/os.)
- Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Termy w Uniejowie, Pałac Izraela Poznańskiego, Biała Fabryka, Pałac Scheiblera we własnym zakresie.