● (2) 21.03.2020 – Legnica – Legnickie Pole


Wyjazd o godz. 8:00 z Wrocławia.

Przejazd do Legnicy – pięknego, zabytkowego miasta. Legnica jest trzecim co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem na Dolnym Śląsku.

 

 

PLAN ZWIEDZANIA:

● Katedra św. Apostołów Piotra i Pawła – w latach 1328-1390 na miejscu pierwotnego kościoła wzniesiono nową świątynię.  W XV wieku kościół p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła został znacznie rozbudowany, Kościół posiada bogate wyposażenie oraz detale architektoniczne.

● Zamek Piastowski w Legnicy – legnicki zamek widać niemal z każdego punktu miasta i uważany jest za jedną z najstarszych warowni na obszarze współczesnej Polski. W skład całego kompleksu budowli wchodziły trzy wieże, pałac książęcy, kaplica, wał drewniano-ziemny i częściowo mur obronny. W tamtych czasach była to jedna z najpotężniejszych warowni na ziemiach polskich.

● Ulica Najświętszej Marii Panny – jest jedną z najstarszych ulic miasta Legnicy. Ciągnie się pomiędzy dwoma średniowiecznymi kościołami: św. Piotra i Pawła w Rynku oraz Najświętszej Marii Panny od którego pochodzi nazwa ulicy. Wzdłuż ulicy zachowało się jedenaście zabytkowych kamienic. 

● Kamienica Pod Przepiórczym Koszem – jedna ze ścian zdobiona jest pięknymi sgraffitami odkrytymi dopiero na pocz. XX wieku. Dekoracje przedstawiają m.in. motywy bajek Ezopa, boginię Cererę oraz sceny „świata na opak”.

 

● Palmiarnia – Zakład Zieleni Miejskiej wraz z dobudowaną do niego szklarnią powstał w 1855 roku. Obecnie w palmiarni rośnie kilkadziesiąt cennych okazów drzew i około czterysta gatunków roślin z różnych stron świata. Wśród roślin niezwykły klimat dają oczko wodne, w którym pływają ryby ozdobne, oraz mieszkające tam egzotyczne ptaki.

Obiad ok. godz. 13:30, a następnie przejazd do Legnickiego Pola.

 

PLAN ZWIEDZANIA:

● Muzeum Bitwy Legnickiej – gdzie znaleziono po przegranej bitwie z Tatarami ciało księcia Henryka II Pobożnego, miano zrazu postawić kaplicę a dopiero później, w XIV w., kościół Św. Trójcy. Owo legendarne miejsce znajduje się pośrodku wsi Legnickie Pole.

● Kościół św. Jadwigi – to przykład doskonałego baroku w śląskim wydaniu. Świątynię zbudowano w pierwszej połowie XVIII w. według projektu architekta z Pragi Kiliana Ignaza Dientzenhofera. Rzeźbiony kamienny masyw dźwigają półpostacie w orientalnych szatach.

Powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.

 

TERMIN: 21.03.2020

CENA: 110 zł 

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd autokarem,
  • Opieka pilota – przewodnika.
  • Zwiedzanie obiektów
  • Ubezpieczenie NNW.
  • Wyżywienie: obiad w trakcie wycieczki.