● [TERMIN WKRÓTCE!] Bydgoszcz – Wenecja Północy


Bydgoszcz – Wenecja Północy

Lokacja miasta w pobliżu wodnego szlaku komunikacyjnego wpłynęła na szybki rozwój handlu i rzemiosła.

Prawa miejskie gród otrzymał w roku 1346 od Kazimierza Wielkiego i szybko stał się ważnym ośrodkiem handlowym regionu. 

 

 

PLAN ZWIEDZANIA:

 

● Stary rynek i Ratusz,

● Wenecja Bydgoska, Pan Twardowski i Przechodzący przez rzekę to poetyckie miano nadano malowniczemu zespołowi architektonicznemu Starego Miasta, który przylega do odnogi Brdy zwanej Młynówką, naprzeciw tzw. Wyspy Młyńskiej. Zespół tworzą budynki zwrócone frontem ku ulicom: Przyrzecze, Długa, Wełniany Rynek i Poznańska, a ich zaplecza wchodzą w nurt rzeki. Widok ceglanych murów domów i spichlerzy wyrastających wprost z wody kojarzy się z Wenecją i tworzy niezwykle ciekawe miejsce.

● Ulica Augusta Cieszkowskiego – unikatowy kompleks secesyjnych kamienic.

● Fontanna Potop w Bydgoszczy – Park Kazimierza Wielkiego – zabytkowa fontanna rozebrana w czasie II wojny światowej, od kilku lat intensywnie rekonstruowana, złożona już z 3 elementów.

Bydgoszcz, Fontanna Potop, atrakcje turstyczne

● Rejs statkiem po Brdzie.

● Kościół św. Mikołaja i Marcina – późnogotycki kościół św. Mikołaja i Marcina wzniesiono w latach 1466-1502. Jako wyraz wdzięczności za zwycięstwo Królestwa Polskiego nad Państwem Zakonnym w wojnie trzynastoletniej.

● Bazylika św. Wincentego à Paulo – to jedna z większych świątyń w naszym kraju. Może pomieścić ok. 12 tys. wiernych, a jej kopuła ma ponad 40 m średnicy i 60 m wysokości.

● Muzeum Mydła i Brudu – wyjątkowe miejsce, gdzie podróż przez historię trwa wespół z barwnymi historiami, kąpielą w średniowiecznej balii, praniem na tarze, wizytą w Kolonialce oraz łazience rodem z PRL.

● Obiad w trakcie zwiedzania, wyjazd do Wrocławia o godzinach wieczornych.

 

 

TERMIN: już wkrótce!

 

CENA: już wkrótce!

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd autokarem,
  • Opieka pilota – przewodnika.
  • Ubezpieczenie NNW.
  • Wyżywienie: obiad w trakcie wycieczki.
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.