● Rumunia: zwiedzanie i wypoczynek – Transylwania – Morze Czarne – Eforie Nord


Rumunia: zwiedzanie i wypoczynek

Transylwania – Morze Czarne – Eforie Nord

 

 

 

 PROGRAM WYCIECZKI

 

 

 

DZIEŃ 1: Wyjazd [dokładna godzina wkrótce].

 

DZIEŃ 2:  przyjazd do ORADEI – stolicy krainy historycznej Kriszana, jednego z najlepiej rozwiniętych miast w Rumunii. Spacer, w trakcie którego zobaczymy m.in: barokowy ratusz oraz katedrę, Pałac Biskupa, a także Kościół Księżycowy. Obiadokolacja i nocleg w Oradei.

 

DZIEŃ 3: śniadanie, przejazd do CLUJ NAPOCA – jednej ze stolic Transylwanii (Siedmiogrodu): m.in. Kościół św. Marcina, Dom Korwina, katedra prawosławna, mury obronne z basztą. Zwiedzanie KOPALNI SOLI w Turdzie z pływaniem łódkami po słonym jeziorze na dnie kopalni. Obiadokolacja,  nocleg.

 

DZIEŃ 4: po śniadaniu zwiedzanie SIGISZOARY – miasta, w którym urodził się Wlad Palownik – słynny Dracula. Jest to także jedna z największych i najlepiej zachowanych, wciąż zamieszkanych cytadel w Europie, a średniowieczna starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in.: Wieżę Zegarową, Zakryte Schody, Kościół na Wzgórzu, a w miarę czasu Muzeum Broni i Tortur, dom Draculi. Przejazd do PREJMER – miejsce, w którym znajduje się jeden z największych w południowo-wschodniej Europie kościół warowny, otoczony murami 40-metrowej wysokości i 10-metrowej grubości (wpisanymi na listę UNESCO). Zwiedzanie BRASZOWA: Dom Rady, Czarny Kościół, Bastion Tkaczy, Czarna i Biała Wieża. Wizyta w ZAMKU w BRAN, uważanego kiedyś za siedzibę Draculi, obiadokolacja i nocleg w Sinai.

 

DZIEŃ 5: śniadanie.Przejazd do stolicy Rumunii, BUKARESZTU (często nazywanego „Paryżem Bałkanów”, z racji podobieństwa neoklasycznej zabudowy i szerokich bulwarów). Zwiedzanie: Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, ogromny Pałac Parlamentu (według Księgi Rekordów Guinnessa drugi największy budynek na świecie), Ateneum Rumuńskie, siedziba filharmonii, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 6: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do KONSTANCY: znanego rumuńskiego ośrodka turystycznego ze słynnym kąpieliskiem Mamaja i piaszczystą plażą o długości 8 km. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 7: śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

W trakcie pobytu nad Morzem Czarnym (7-9 dzień), w programie: zwiedzanie z zewnątrz ruiny rzymskich budowli, Pomnik Owidiusza, Cerkiew Przemienienia Pańskiego, meczet Mahmudiye Machmudii. Wyjazd do EFORIE NORD na kąpiele błotneto bardzo popularny kurort wypoczynkowy, usytuowany pomiędzy jeziorem Techirghiol a Morzem Czarnym. Eforie wznosi się na 30-metrowym klifie, z którego rozchodzi się świetny widok na morze. Miejscowość słynie z leczniczych właściwości błota i słonych wód pobliskiego jeziora, stosowanych do leczenia chorób skóry i układu kostnego.

 

 DZIEŃ 10: – śniadanie, wykwaterowanie, plażowanie. Obiadokolacja o 19.00, przejazd nocny do Miszkolca.

 

DZIEŃ 11: przyjazd do MISZKOLCA – ciepły posiłek, pobyt na basenach termalnych, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 12: śniadanie, wykwaterowanie, krótki spacer po mieście. Wyjazd, obiad w drodze powrotnej.

 

 

 

TERMIN: 13-24.09.2019

CENA: 1850 zł 

 

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd komfortowym autokarem.
  • Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach **, *** – pokoje 2-osobowe z łazienką.
  • Wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad w drodze powrotnej.
  • Opieka pilota na całej trasie.
  • Ubezpieczenie NNW, KL – 10000 EUR, 15000 zł

 

Dodatkowe opłaty:

  • 50 EUR – bilety wstępów, rejs po jeziorze, przewodnicy lokalni, opłaty klimatyczne, parkingi, wjazdy do miast.
  • 3000 HF (ok. 40 zł) – całodzienny pobyt na basenach w Miszkolcu.