● Odkrywamy Szwecję


 

 

SZTOKHOLM – jedna z najpiękniejszych stolic świata. Siedziba królów szwedzkich, miasto przyznawania prestiżowej Nagrody Nobla. O jego urodzie decyduje położenie w labiryncie wysp i cieśnin oraz oryginalna architektura…

 

 

PROGRAM WYCIECZKI

 

1 DZIEŃ – wyjazd z WROCŁAWIA w kierunku GDAŃSKA w godzinach porannych. Popołudniu zaokrętowanie na prom Scandinavia. Wypłynięcie do NYNASHAMN, obiadokolacja w restauracji na promie, po obiadokolacji dla chętnych wieczór rozrywki: dyskoteka, dancing. Nocleg.

 

2 DZIEŃ – śniadanie, czas wolny na promie, przypłynięcie promu do NYNASHAMN, przejazd do SZTOKHOLMU na
zwiedzanie miasta- m.in. punkt widokowy Fjallgatan z przepiękną panoramą miasta, Wyspa Rycerska. Spacer z pilotem po urokliwym Starym Mieście, odpoczynek, czas wolny na zakup pamiątek, powrót na prom, obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do SZTOKHOLMU, c.d. zwiedzanie stolicy Szwecji – m.in. Ratusz Sztokholmski, zmiana warty przed pałacem królewskim, Katedra Storkyrkan, Kosciól Fiński, Parlament Szwedzki, muzeum morskie Vasa z jedynym XVII-wiecznym statkiem na świecie. Czas wolny. Popołudniu przejazd do NYNASHAMN, zaokrętowanie na prom, wypłynięcie do GDAŃSKA, obiadokolacja na promie, czas wolny (dla chętnych dyskoteka, dancing odpoczynek w panorama-barze). Nocleg.

 

4 DZIEŃ – śniadanie, czas wolny. Tuż po południu przypłynięcie promu do GDAŃSKA, zakończenie rejsu. Dalej przejazd autokarem w kierunku WROCŁAWIA, przyjazd w godzinach wieczornych.

                            

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem, barek, video, WC; na trasie Wrocław- Gdańsk- Wrocław.
  • Przeprawa promowa: Gdańsk – Nynashamn – Gdańsk.
  •  Zakwaterowanie: 3 noclegi w kabinie 4-os. z łazienką.
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje trzydaniowe.
  • Opieka pilota.
  • Przewodnik po Sztokholmie.
  • Ubezpieczenia: KL, NNW.

 

Koszty dodatkowe (obowiązkowe):

  • ok. 300 SEK/os. – opłata do kabiny 2-os. – 50 zł/os.  (w miarę możliwości)

 

 

Do dyspozycji pasażerów na promie restauracje, kafeteria, kawiarnia, panorama-bar, sklepy, kantor, kino, dyskoteka oraz dancing.

 

** Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.