● Królewska Kopenhaga – weekend z historią i sztuką


PROGRAM WYCIECZKI

 

1 DZIEŃ – we wczesnych godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku portu Świnoujście. Odprawa na Terminalu Promowym w Świnoujściu, zaokrętowanie na prom, odpłynięcie w godzinach późnowieczornych. Noc na promie – wieczór rozrywki (dla chętnych), nocleg.

 

2 DZIEŃ – przypłynięcie do portu YSTAD. Przejazd malowniczą trasą oraz mostem Oresund do KOPENHAGI, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: zespół pałaców Amalienborg – siedzibę rodziny królewskiej w sąsiedztwie Ogrodów Króla, gdzie każdego dnia odbywa się uroczysta zmiana gwardii  na placu przed pałacami. Będziemy podziwiać marsz żołnierzy w charakterystycznych, wysokich, futrzanych czapkach. Zobaczymy fontannę bogini Gefion, baśniową  Syrenkę Kopenhaską,  Ratusz, XVII-w.dzielnicę portową Nyhaven, Katedrę. Popołudniu lunch w restauracji w centrum miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek, wieczorem dla chętnych wyjście do Duńskiej Opery Królewskiej  na spektakl baletowy „Don Kichot” (balet wg powieści Cervantesa, o przedziwnych przygodach błędnego rycerza z La Manchy w trzech aktach. Libretto – Marius Petipa, muzyka Ludwiga Minkusa), nocleg.

 

3 DZIEŃ – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, ciąg dalszy zwiedzania KOPENHAGI: wstąpimy do najlepszej galerii
kopenhaskiej
Ny Carlsberg Glyptotek, gdzie znajduje się pokaźny zbiór dzieł impresjonistów – m.in. Delacroix, Cezanne, Renoir, Moneta, van Gogha, Gauguina. Czas wolny na spacer głównym deptakiem Stroget, zakupy pamiątek, przekąskę lub na filiżankę mistrzowskiego latte, espresso albo cappuccino przyrządzonego przez samych mistrzów: w Kopenhadze znajdują się aż trzy miejsca, w których kawę serwują zwycięscy prestiżowego konkursu World Barista Championship, wystarczy udać się do Cafe Europa, The Coffee Collection lub Contra Coffee. Popołudniu przejazd do MALMO na krótki spacer po Starym Mieście z Placem Ratuszowym i kościołem St.Petri Kyrka. Czas wolny. Wyjazd do bazy promowej w YSTAD, zaokrętowanie na promie, obiadokolacja w restauracji na promie. Ok. godz. 22:30 przeprawa nocna YSTAD – ŚWINOUJŚCIE.

 

4 DZIEŃ – przypłynięcie do ŚWINOUJŚCIA wczesnym rankiem, wyokrętowanie, przejazd autokarem w kierunku WROCŁAWIA, po drodze ciepły posiłek w restauracji (we własnym zakresie), powrót wczesnym popołudniem.

 

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem, barek, video, WC.
  • Przeprawa promowa: Świnoujście – Ystad – Świnoujście.
  •  Zakwaterowanie: 2 noclegi na promie w kabinach 2-os. z łazienką, 1 nocleg w hotelu w centrum  Kopenhagi w pokoju 2-os. z łazienką.
  • Wyżywienie: śniadanie w hotelu, 1 lunch, 1  obiadokolacja.
  • Opieka pilota.  
  • Ubezpieczenia: Signal Iduna KL (do 20000 EUR), NNW (do 15000 PLN).

 

Koszty dodatkowe (obowiązkowo):

  • 180 DKK (ok. 100 zł): koszt przewodnika, rejs kanałami, wstęp do galerii sztuki.

 

 

** Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.