● Łańcut – Zamość – Lublin – Kazimierz Dolny – Nałęczów – Kozłówka – Sandomierz – Częstochowa


PROGRAM WYCIECZKI

lancut1

 

 1 DZIEŃ – wyjazd w godzinach porannych, przejazd do ŁAŃCUTA, zwiedzanie miasta: m.in. Łańcucka Fara z cudami słynącym obrazem Matki Bożej Szkaplerznej, dawny kościół i klasztor oo. Dominikanów, barokowa synagoga z autentyczną bimą; spacer urokliwymi uliczkami najstarszej części miasta oraz zwiedzanie rezydencji magnackiej z autentycznymi wnętrzami i unikatową kolekcją powozów, Stajnie Cugowe, w których umiejscowiono izbę pamięci 10. Pułku Strzelców Konnych, Oranżeria oraz  Zameczek Romantyczny (ew. łańcuckie muzeum z największym zbiorem ikon z XV – XX w.). Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

 

2 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do ZAMOŚCIA: Rynek Wielki z Ratuszem, lancut2otoczony wspaniałymi renesansowymi kamienicami z podcieniami, Stara Brama Lwowska, Rynek Solny, Stara Brama Lubelska, Katedra, Muzeum Bitwy i Oręża, Pałac Zamoyskich, z końca XVI wieku, licznie przebudowywany w kolejnych stuleciach, oraz Akademia Zamojska (obecnie liceum i szkoła wyższa) z XVII wieku. LUBLIN: Stare Miasto, Zamek Lubelski, Muzeum Wsi Lubelskiej, fragmenty obwarowań miejskich z bramami: Krakowską i Grodzką. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

 

3 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do KOZŁÓWKI (zespół pałacowo – parkowy, siedziba Zamoyskich z XVIII w. z wystrojem i wyposażeniem w nienaruszonym stanie; w budynku dawnej powozowni mieści się jedno z czarnolas2najbardziej oryginalnych muzeów w kraju – Galeria Sztuki Socrealizmu z plenerową ekspozycją rzeźb przywódców robotniczych). Przejazd do NAŁĘCZOWA, jedynego uzdrowiska na Lubelszczyźnie, zespół parkowo-zdrojowy m.in. pałac barokowy z XVIII w. przebudowany, w nim Muzeum B. Prusa, chata St. Żeromskiego. Przejazd do malowniczo położonego KAZIMIERZA DOLNEGO z zabytkowym, renesansowym układem urbanistycznym, rynek z podcieniowymi kamienicami o pięknej dekoracji fasad, Muzeum Nadwiślańskie znajdujące się w  dekoracyjnej Kamienicy Celejowskiej z 1635r., ruiny zamk królewskiego, pośrodku rynku altanka zabytkowej studni, jednego z symboli Kazimierza Dolnego. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

 

 lancut44 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do SANDOMIERZAzwiedzanie rynku z ratuszem renesansowym, zespołu klasztornego Dominikanów, mansjonaria  tzw. Dom Długosza, gotycki z XV w., w nim Muzeum Diecezjalne o bogatych i cennych zbiorach, wąwóz lessowy Królowej Jadwigi, pozostałości murów miejskich z XIV w. z zachowaną basztą i Bramą Opatowską. Podziemna Trasa Turystyczna, podziemia Sandomierza lub lochy w Sandomierzu to system dawnych, XIV i XV-wiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali swoje towary handlowe. Utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów (w części z nich udało się zachować pierwotne wątki obmurowań). Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Najgłębsze wyrobiska sięgają 12 m pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi 470 m. Sandomierskie lochy owiane są legendami. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

 

 5  DZIEŃ – śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do CZĘSTOCHOWY – Jasna Góra – sanktuarium, zespół klasztorny zakonu Paulinów w Częstochowie, położony na wzgórzu Jasna Góra, którego nazwa pochodzi od nazwy klasztoruObiad, powrót w godzinach wieczornych.

 

 Świadczenia w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem, barek, video, WC.
  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w pokojach 2-os. z łazienką.lancut5
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje, impreza integracyjna  przy muzyce, obiad w drodze powrotnej.
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Łańcut – Pałac + Stajnia + Powozownia – 28 zł, Kozłówka – Pałac – 20 zł, Muzeum Lubelskie – 22 zł, Muzeum Zamoyskich – 10 zł, Muzeum B. Prusa 7 zł, Trasa Podziemna w Sandomierzu – 20 zł, Brama Opatowska – 15 zł, Muzeum Diecezjalne w Sandomierzu – 6 zł.
  • Pilot – przewodnik na całej trasie zwiedzania.
  • Przewodnik miejski po Zamościu i Sandomierzu, ceny biletu zawierają usługę przewodnicką w zwiedzanych obiektach.
  • Ubezpieczenia: KL, NNW

 

 

UWAGA! KOLACJA INTEGRACYJNA PRZY MUZYCE – DZIEŃ  DO UZGODNIENIA