● (h) 01-09.09.2017 – Parki narodowe Chorwacji (Dubrownik – Medjugorie – Mostar)


PARKI NARODOWE CHORWACJI

DUBROWNIK – MEDJUGORIE – MOSTAR

 

 

PROGRAM WYCIECZKI

 

1 DZIEŃ – wyjazd z Polski w godzinach porannych, przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię.

 

2 DZIEŃ – przejazd do Parku Narodowego PLITVICKIE JEZIORA, który jest największym parkiem narodowym w Chorwacji i zarazem najsłynniejszym parkiem Europy. W jego skład wchodzi 16 kaskadowych, błękitnych jezior wpisanych do rejestru UNESCO. Park ten zamieszkują wilki i niedźwiedzie, żyje tu ponad 120 gatunków ptaków.  Nocleg w okolicach PLITVIC, obiadokolacja i nocleg.

 

3 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do SZYBENIKA – zwiedzanie miasta, katedra Św. Jakuba, Rynek, przejazd do
SPLITU 
– zwiedzanie starożytnego miasta położonego pomiędzy krasowymi górami, a Adriatykiem. Zwiedzanie Pałacu Dioklecjana, katedry św. Duje, Stare Miasto, przyjazd do NEUM, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

 

4 DZIEŃ – śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

 

 5 DZIEŃ – śniadanie. Przejazd do MEDJUGORJE w Bośni i Hercegowinie. Medjugorjie to miejscowość w której objawiła się Matka Boska: wejście na Górę Objawień, przejście Drogą Krzyżową na Kriżewac, zwiedzanie: Oaza Pokoju, rodzinny dom Vicki, jednej z wizjonerek której ukazuje się Matka Boska, Msza Święta i Różaniec dla osób chętnych. Czas wolny, spacer po miejscowości. Przejazd do Mostaru, kamienny most z XVI w., obiadokolacja czas wolny, nocleg.

 

 6 DZIEŃ – śniadanie, plażowanie, czas wolny, nocleg.

 

 7 DZIEŃ – śniadanie, wyjazd do DUBROWNIKA, zwiedzanie miasta (m.in.: Stare Miasto, klasztor Dominikański, Brama Pile, ul.Placa, wieża zegarowa. Obiadokolacja, nocleg.

 

 8 DZIEŃ – śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd do Parku NarodowegoWodospady na rzece Krka (spacer szlakami turystycznymi wśród 17 kaskad o szerokości na 100 m, możliwość kąpieli pod wodospadami. Wyjazd do kraju, ciepły posiłek w drodze powrotnej.

 

9 DZIEŃ – powrót w godzinach porannych.

 

TERMIN: 01-09.09.2017 

CENA: 1420 zł

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem, barek, DVD, WC.
  • Zakwaterowanie: 6 noclegów w Chorwacji: 5 w Neum i 1 w Plitvicach, w pokojach z łazienką.
  • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, ciepły posiłek w drodze powrotnej.
  • Opieka pilota – przewodnika.
  • Ubezpieczenie KL i NW na przejazd i pobyt.

 

Dodatkowe opłaty: 65 EURO/os.

  • Bilety wstępów: do KRKA, PLITVICE, Katedra Duje, Pałac Doklecjana w Splicie, wjazdy do miast, parkingi, przewodnicy miejscy.