● (i) 07-10.09.2017 – Licheń – Trójmiasto – Kanał Elbląski – Malbork


 

 

PROGRAM WYCIECZKI

 

1 DZIEŃ – wyjazd o godz. 5:00, po drodze krótkie postoje. Przyjazd  do LICHENIA – Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski – obecnie największy kościół w Polsce, znajdujący się w województwie wielkopolskim, w miejscowości Licheń Stary, niedaleko Konina. Położony jest na terenie sanktuarium maryjnego, ważnego katolickiego ośrodka religijnego w kraju. Budowlę wzniesiono dla upamiętnienia objawień z lat 1813 i 1850-1852, których świadkami byli Tomasz Kłossowski i Mikołaj Sikatka. Przejazd do okolice GDAŃSKA – zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 


2 DZIEŃ –
śniadanie, wyjazd do  Trójmiasta. GDAŃSK – spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: Długie
Przybrzeże, Żuraw, Bazylika Mariacka, Ratusz Miejski, Trakt Królewski, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Katownia, Wieża Więzienna, Targ Węglowy, Wielka Zbrojownia, Dwór Bractwa Świętego Jerzego, Złota Brama, Długi Targ.
Czas wolny. Przejazd do GDYNI – zwiedzanie: skwer Kościuszki, spacer nadbrzeżem. SOPOT – Katedra w Oliwie, Opera Leśna, przejście na molo (dla chętnych), spacer po deptaku, Park Zdrojowy, obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do ELBLĄGA: rejs Elbląg-Buczyniec. Trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału
Elbląskiego
, na którym znajduje się system 5 pochylni skonstruowanych przez inż. Steenke ponad 150 lat temu. System ten
uznawany jest za jedno z najlepszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie. Dziękipochylniom statki mogą pokonać ponad 100-metrowe różnice poziomu wody. Oprócz tego możemy podziwiać z pokładu rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno m.in. perkozy, kurki wodne, żurawie, czaple i orły bieliki. Na brzegu tego jeziora odkryto w 1982 roku legendarną osadę Truso – przed
wiekami centrum handlu nadbałtyckiego. Rejs jest bardzo emocjonujący, trwa 3 godziny. Powrót do Elbląga, spacer: Starówka Elbląska z historycznym układem urbanistycznym, podzamczem, zespołem klasztornym i szpitalnym, charakterystyczną dla Elbląga Ścieżką Kościelną z zespołem zrekonstruowanych kamieniczek, Katedra w stylu gotyckim Św. Mikołaja, Brama Targowa i  inne, powrót do hotelu, Kolacja Integracyjna, nocleg.

 

4 DZIEŃ – śniadanie, wyjazd z hotelu, przejazd do MALBORKA  zamkowy zespół rezydencji wielkich mistrzów
krzyżackich z XIV – XV w, otoczony murami obronnymi z bramami  – jedna z największych warowni średniowiecznych w Europie, we wnętrzach muzeum;  ratusz gotycki a XIV – XV w. Obiad, powrót w godzinach wieczornych.

 

 

TERMIN: 07-10.09.2016

CENA: 770zł 

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem, barek, DVD, WC.
  • Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu lub pensjonacie – okolice Gdańska, pokoje 2,3-os. z łazienką.
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiadokolacje, Kolacja Integracyjna, obiad w drodze powrotnej.
  • Opieka pilota.  
  • Ubezpieczenia: KL i NW na przejazd oraz pobyt.
  • Bilety wstępów: rejs Kanał Elbląski, zamek w Malborku, molo w Sopocie, Koncert Organowy w Katedrze  Oliwskiej.