● Góry Świętokrzyskie


Góry Świętokrzyskie to obok Sudetów jedno z najstarszych pasm górskich w Polsce. Charakterystyczne dla tutejszego krajobrazu są jodłowe i bukowe lasy, porastające niewysokie pasma górskie oddzielone rozległymi dolinami, w których leniwie płyną rzeki oraz gołoborza. Walory turystyczne gór predysponują do uprawiania turystyki aktywnej.

 

PROGRAM WYCIECZKI

jaskinia2

 

1 DZIEŃ – wyjazd z Wrocławia w godzinach porannych. Przejazd do JĘDRZEJOWA, zwiedzanie Jaskini Raj. Następnie przyjazd do CHĘCIN – zwiedzanie ruin gotyckiego zamku. Zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja, nocleg.

 

2 DZIEŃ śniadanie (suchy prowiant). Zwiedzanie pałacu Krzyżtopór oraz pałacu w Kurozwękach, obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ – śniadanie (suchy prowiant). Przejazd do NOWEJ SŁUPII – Święty Krzyż z „Drogą królewską”, wizyta w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. M. Radwana. Następnie przejazd do Gołoborza i Św. Katarzyny – źródełko św. Franciszka. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.jaskinia3

 

4 DZIEŃ śniadanie (suchy prowiant). Zwiedzanie Muzeum Biograficznego Henryka Sienkiewicza w OBLĘGORKU. Następnie przejazd do SANDOMIERZA, spacer Wąwozem św. Jadwigi. Powrót do ośrodka na obiadokolację, nocleg.

 

5 DZIEŃ śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Przejazd do KIELC – zwiedzanie: barokowy Pałac Biskupów Krakowskich, przykład polskiej rezydencji z epoki Wazów, Pałacyk Zielińskiego, Bazylika Katedralna WNMP – barokowa świątynia zlokalizowana na Wzgórzu Zamkowym, modrzewiowy Dworek Laszczyków – jeden z najcenniejszych zabytków miasta. Powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem, barek, DVD, WC.jaskinia1
  • Zakwaterowanie: noclegi w pokojach 2,3–os. z łazienką.
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 3 suche prowianty w trakcie zwiedzania, ciepły posiłek w drodze powrotnej.
  • Opieka pilota-przewodnika.
  • Ubezpieczenia: NNW.

 

Koszty dodatkowe (obowiązkowe):

  • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.

 

UWAGI: Program ma charakter ramowy  i może ulec zmianie. O kolejności zwiedzanych obiektów decyduje pilot/przewodnik.