● (4) 28.06-6.07.2020 – Historia Wikingów, dziewicza przyroda, norweskie fiordy (Szwecja- Norwegia- Dania) a – Szwecja – Norwegia)


 ODKRYWAMY  SKANDYNAWIĘ…

 

 

1 DZIEŃ  zbiórka oraz wyjazd około południa, w kierunku portu Świnoujście, po drodze krótkie postoje sanitarne, w miarę możliwości jeden dłuższy postój na ciepły posiłek. Ok. 20:00 przyjazd do Świnoujścia, odprawa na Terminalu Promowym w Świnoujściu, zaokrętowanie na prom, odpłynięcie  do Szwecji w godzinach wieczornych. Noc na promie – wieczór rozrywki (dla chętnych), nocleg.

 

2 DZIEŃ – poranne przypłynięcie do Szwecji ok 8.00Przejazd do Lund- zwiedzanie miasta : wnętrze katedry romańskiej , krótki spacer po mieście, przejazd do Goteborg drugiego co wielkości miasta Szwecji – siedziby koncernów Volvo AB i SKF, przejazd do motelu na granicy szwedzko-norweskiej . Obiadokolacja, nocleg                       (trasa ok 440 km)

3 DZIEŃśniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku
OSLO
. Po drodze przejazd przez most Svinesund  na granicy szwedzko- norweskiej. W Oslo – spacer po parku Vigelanda, wizyty w muzeach Kon Tiki oraz Łodzi Wikingów, zwiedzamy również ratusz, w którym rozdawane są Nagrody Nobla. Następnie przejazd do Holmenkollen, krótki postój pod skocznią , zobaczymy XVII wieczną katedrę luterańską w stylu barokowym – miejsce koronacji i ślubów królów norweskich , wejdziemy na dach budynku Opery, położonej nad brzegiem fiordu- jest to niezwykły punk widokowy, z którego podziwiać można przepiękną panoramę centralnej części miasta; wejdziemy na terytorium twierdzy Akershus- XIII wieczna budowla w zniesiona w celu obrony Oslo. Nocleg w Geilo. Zakwaterowanie, późna obiadokolacja. (trasa ok 415 km)

4 DZIEŃ –  wczesne śniadanie ( wyjazd  ok 6.30) , Przejazd od miejscowości FLAM gdzie odbędziemy przejażdżkę widowiskową  linią kolejową, dzięki której będzie można podziwiać wysokie góry, stromo opadające doliny, udamy się na rej statkiem do GudvangenAurlandsfjord i Naerofjord, krótki pobyt w porcie Gudvangen, przejazd przez kanion Stalheim. Przejazd Geilo. Obiadokolacja  i nocleg  ( trasa ok. 300 km)

5 DZIEŃ – śniadanie, całodzienna wycieczka do BERGEN- stolicy fiordów, spacer po zabytkowej starówce , wpiasanej na na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie Muzeum Hanzeatyckiego, wjazd kolejką na szczyt Ulriken- krótki postój, podczas którego będziemy mieli okazję podziwiać przepiękną panoramę fiordów      (w przypadku złej widoczności zamiast Ulriken wjazd kolejką szynową na Floyen), powrót do Geilo. Obiadokolacja i nocleg ( trasa ok 488 km)

6 DZIEŃ – śniadanie, wycieczka piesza trekingowa pod lodowiec Folgefonna rozpościerającego się pomiędzy trzema fiordami : Hardengerfjordem, Sorfjorden i Eidfjord- trzeci co do wielkości lodowiec górski w Europie który odznacza się niesamowitym niebieskim odcieniem lodu, a średnia grubość pokrywy lodowej wynosi około 155 metrów . Lodowiec od 2005  jest terenem Parku Narodowego. Obiadokolacja i nocleg ( trasa ok 400 km)

7 DZIEŃ- śniadanie, wyjazd  wyjazd do Szwecji. Po drodze do zobaczenia przepiękne krajobrazy Gór Skandynawskich. Zakwaterowanie po stronie szwedzkiej ,obiadokolacja,nocleg. (trasa ok 570 km)

8 DZIEŃ – śniadanie , przejazd do KOPENHAGI   ( przeprawa promowa z Helsinborg do Helsingor- 360 km)          9 godzinny postój na zwiedzanie stolicy Danii pieszo: zobaczymy pomnik syrenki kopenhaskiej, fontannę bogini Gefion, twierdzę Kastellet, Pałac Królewski Amalienborg, wejście na Rundetaam-wieżę z której roztacza się piękna panorama miasta , Nowy Port -Nyhavn. Popłyniemy tramwajem wodnym po kanałach, spacer po mieście -przejdziemy centralną ulicą Stroget, zobaczymy Plac Ratuszowy. Obiadokolacja, W godzinach nocnych przejazd do Gedser, przeprawa promowa do Rostoku. W drodze powrotnej ciepły posiłek.

9 DZIEŃ- powrót do Polski w godzinach południowych .

Świadczenia w cenie:

Zakwaterowanie  : 7 noclegów , 2 w motelu 2* w Szwecji, 4 w motelu o standardzie turystycznym w Norwegii, 1 noc na promie z Świnoujścia do Szwecji, w motelach – pokoje 2-osobowe z łazienkami( ręczniki dostępne), możliwość dokwaterowanie 3 osoby na łóżku dostawnym. Na promie kabiny 4-osobowe ( możliwość dopłaty do kabiny 2- lub 3-osobowej)

Wyżywienie : 6 śniadań serwowanych, 7 obiadokolacji serwowanych, napoje do obiadokolacji (kawa/herbata,woda) w cenie.Ciepły posiłek w drodze powrotnej. Możliwość dokupienia śniadania na promie         w drugim dniu imprezy – cena ok 12 EUR płatne u pilota.

Transport: autokar z klimatyzacją , WC DVD i barkiem. Promy na trasach :Świnoujście – Szwecja  (kabiny 4-osobowe) oraz Helsingborg-Helsingor i Gedser-Rostok- miejsca na pokładzie.

Ubezpieczenie Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego i opieka pilota.

Cena podstawowa nie zawiera :

(kosztów realizacji programu turystycznego opłaty drogowe, parkingi, opłaty portowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Audio-Guide) – orientacyjny koszt to ok. 1600 NOK, 110 SEK, 130 DKK. Koszty płacone są za całą grupę i są dzielone na wszystkich jej uczestników. Polot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Przekroczenie granicy na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

Trasa przejazdu Wrocław- Świnoujście – 550 km (ok 7 godz), trasa lądowa wycieczki liczona od granicy Polski ok 3000 km , długość przepraw promowych :Świnoujście- Szwecja ok 7 godz, Helsingborg-Helsingor 20 minut, Gedser-Rostok ok 2 godz.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Cena nie zawiera  dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.
Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, które daje ochronę w sytuacji, gdy z przyczyn medycznych trzeba zrezygnować z wyjazdu lub przerwać urlop. Standardowa cena ubezpieczenia to 3% wartości ceny imprezy.