● Kraków – Łagiewniki


PROGRAM WYCIECZKI

 

1 DZIEŃ – wyjazd w godzinach porannych. Przyjazd do Krakowa, zwiedzanie miasta, w tym m.in. Wawel: Katedra Wawelska, Komnaty Królewskie, Skarbiec, Zbrojownia, Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie. Przejście na Rynek Główny i wokół niego, gdzie skupiają się najważniejsze zabytki tj. Sukiennice, Ratusz, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Św. Wojciecha oraz mnóstwo zabytkowych kamienic; dzielnica żydowska „Kazimierza” obfitująca w liczne zabytki, takie jak synagogi, kamieniczki oraz gotyckie kościoły. Krypty Zasłużonych na Skałce. Spacer ul. Floriańską, przez Bramę Floriańską pod Barbakan. Podziwianie Fontanny z Żakiem, która znajduje się na urokliwym placu Mariackim. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

 

2 DZIEŃ – śniadanie, dalsze zwiedzanie Krakowa – Muzeum Historyczne Krakowa znajdujące się w podziemiach Rynku Głównego i Sukiennic, Kościół Dominikanów z XIII w., kościół św. Piotra i Pawła, Pałac pod Baranami z XVI w., oraz inne bardzo liczne świątynie, kamienice, budynki użyteczności publicznej, pomniki i miejsca historyczne. Przerwa na kawę i ciastko. Przejście Plantami do Collegium Maius, ulica Frańciszkańska, Pałac Biskupi, miejsce zamieszkania Karola Wojtyły – Okno Papieskie, ul.Kanoniczna, spacer nad Wisłą.  Przejazd na Kopiec Kościuszki, Obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ – śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do ŁAGIEWNIK – Sanktuarium Miłosierdzia, miejsce pielgrzymek ludzi nie tylko z Polski, ale i z całego świata, wjazd na wieżę widokową – widok na  panoramę miasta, czas wolny, powrót wczesnym wieczorem.

 


Świadczenia w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem, barek, DVD, WC.
  • Zakwaterowanie: 2 noclegi w pensjonacie lub hotelu, pokoje 2-os. z łazienkami.
  • Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje.
  • Opieka pilota, przewodnik miejski po Wiedniu.
  • Ubezpieczenia: KL i NNW.
  • Bilety wstępów.