● (l) 17-19.05.2018 – Góry Świętokrzyskie


Góry Świętokrzyskie

 

PROGRAM WYCIECZKI

 

1 DZIEŃ –  zbiórka o godz. 6:00, przejazd do Jędrzejów, zwiedzanie Muzeum Zegarów Słonecznych i przyrządów astronomicznych oraz Klasztoru Archiopactwa Cystersów, drugiego najstarszego opactwa cysterskiego w Polsce ( po klasztorze w Łeknie) i najstarszego opactwa działające do dziś, założonego w 1140 roku.

Dalej przejazd do Nagłowic – zwiedzanie muzeum poświęconego osobie renesansowego poety i prozaika Mikołaja Reja. Placówka mieści się w wybudowanym w latach 1798–1800 klasycystycznym dworku Walewskich, otoczonym parkiem w stylu angielskim. Po zwiedzaniu przejazd do Chęcin – zamek Królewski w Chęcinach pełni istotną rolę: na zamku często bywał król oraz odbywały się zjazdy rycerstwa. Za czasów panowania Kazimierza Wielkiego, stał się siedzibą starostów grodowych i rezydencją rodzin królewskich.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

 

2 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do Kielc, zwiedzanie Pałacu Biskupów Krakowskich (ZABYTKOWE WNĘTRZA XVII I XVIII w.) – barokowy pałac w Kielcach, rezydencje biskupia ufundował Jakub Zadzik (1582-1642), w latach 1627-1635 podkanclerzy i kanclerz wielki koronny, biskup chełmiński, a od 1635 r. krakowski. Placówka muzealna z ponad 100-letnią tradycją, w swoich zbiorach posiada cenne eksponaty z dziedziny malarstwa, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej, archeologii i przyrody. Na ekspozycji stałej można podziwiać: wnętrza zabytkowe z XVII-XVIII wieku, sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego, galeria Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej, gabinet Numizmatyczny, przejazd do Muzeum Wsi Kieleckiej – polskie muzeum etnograficzne. Celem działania muzeum jest gromadzenie, ochrona i udostępnianie zabytków kultury ludowej z obszaru województwa świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa ludowego oraz popularyzacja kultury ludowej. Spacer po starówce – znajdująca się tutaj malownicza zabudowa pochodzi głównie z XIX i XX stulecia. Całą zachodnią pierzeję Rynku stanowi ratusz – Urząd Miasta Kielce. Jest to budynek o trzech kondygnacjach i czterospadowym dachu, posiadający arkadowe podcienie skrywające wejście do środka.

Powrót do hotelu, wieczór z regionalną kuchnią i muzyką, nocleg.

 

3 DZIEŃ – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd i zwiedzanie Jaskini Raj – utworzyła się w skałach wapiennych, które powstały na dnie płytkiego morza ok. 360 mln lat temu. Formowanie się jaskini zachodziło w kilku etapach, głównie pod koniec trzeciorzędu i w czwartorzędzie.

Obiad w drodze powrotnej, zakończenie imprezy, powrót w godzinach wieczornych.

 

 

TERMIN: 17-19.05.2018

CENA: 530 zł 

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd komfortowym autokarem.
  • Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu, pok. 2-os. z łazienką.
  • Wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiadokolacja, 1 posiłek w drodze powrotnej + 1 wieczór regionalny z muzyką.
  • Opieka pilota – przewodnika na całej trasie, przewodnik po Kielcach.
  • Ubezpieczenie NNW.
  • Bilety wstępu: Muzeum Zegarów Słonecznych, Muzeum Żeromskiego, Muzeum Reja, Jaskinia Raj, Pałac Biskupi, Tokarnia-skansen.