● (7) 5.-8.09.2019 – MAZURY: Giżycko – Mikołajki – Szczytno – Św. Lipka


WYCIECZKA  MAZURY

GIŻYCKO – MIKOŁAJKI – SZCZYTNO – ŚW. LIPKA

 

 

PROGRAM WYCIECZKI

 

 

1 DZIEŃ: Wyjazd w godzinach porannych, po drodze zwiedzanie Zamku w Rynie: oryginalne wnętrza, pięknie zachowane elementy gotyckich portali i sklepień, bogaty zbiór oryginalnych elementów uzbrojenia, charakterystycznych dla wojsk prominencji wschodniej i wojska słowiańskiego – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają zwiedzających Gości. Wśród zgromadzonych eksponatów znaleźć można niezwykłe przedmioty: hełmy i szyszaki normańskie (X-XI w.), topory, czekany (IX-X w.), topory rycerskie, włócznie na zwierza (VIII-XII w.), miecze półtoraręczne, będące na uzbrojeniu wojsk krzyżackich i polskich (XII-XIII w).

Przejazd na nocleg, zakwaterowanie, nocleg.

 

 

2  DZIEŃ: Śniadanie, rejs statkiem po jeziorach, pobyt w Mikołajkach – najatrakcyjniejszym miejscu na Mazurach.  Spacer po zabytkowej ulicy Michała Kajki, zabytkowe domy z XIX w., kościół z wieżą widokową, spacer deptakiem wśród kafejek i przy dźwiękach szant. Zwiedzanie Giżycka – zabytkowy most obrotowy zbudowano w II połowie XIX wieku w celu zapewnienia dogodnego połączenia miasta z Twierdzą Boyen., Zakon Krzyżacki około 1341 roku jako siedziba prokuratora zakonnego. Budowla powstała nad kanałem  Łuczańskim  łączącym jeziora Niegocin i Kisajno, na tzw. Wyspie Giżyckiej. Z miasta na zamek najkrótsza droga prowadzi poprzez zabytkowy most zwodzony.

Impreza integracyjna, nocleg.

 

 

3 DZIEŃ: śniadanie, a następnie wyjazd do Gierłoży. Zwiedzanie – Wilczy Szaniec – główna  kwatera Hitlera. Przejazd do Reszela, położonego w historycznej Barcji. Zwiedzanie: Rynek, Ratusz z XIX w., Most Gotycki z IX w., Fara św. Piotra i Pawła z 1348 r., Stara Plebania z 1440 r., mury obronne z XIV w., Mosty gotyckie/Most Rybacki z  XIVw.,  Zamek Biskupów Warmińskich – należący do najpiękniejszych obiektów tego typu w Polsce. Przejazd do Św. Lipek – Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Obiadokolacja, nocleg.

 

4  DZIEŃ:  śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną. Po drodze krótkie zwiedzanie Szczytna: Rynek- Ratusz, ruiny zamku krzyżackiego, Kościół Chrześcijan Baptystów z 1903 r., zabytkowe budynki m. in. Stary Browar, budynki szkoły policyjnej, wieża ciśnień, zabytkowa chałupa mazurska z XIX w. Obiad w drodze powrotnej.
Powrót w godzinach wieczornych.

 

 

 

TERMIN: 5.-8.09.2019

CENA: 750 zł 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, video, barek).
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiadokolacje, kolacja integracyjna, obiad w drodze powrotnej.
  • 3 noclegi: pokoje 2-os. z łazienką.
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
  • Rejs statkiem – jeziora mazurskie.
  • Opieka pilota – przewodnika.
  • Ubezpieczenie KL, NNW.