● Praga – Kutna Hora


PROGRAM WYCIECZKI

 

1 DZIEŃ – wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do KUTNEJ HORY, zwiedzanie miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Kutna Hora jest najciekawszym i najcenniejszym miastem w okolicach Pragi. W programie zwiedzanie: Katedra Św. Barbary – jednego z najsłynniejszych kościołów w Czechach, spacer po starówce, gotycka Kamienna Fontanna i Kolumna Zarazy Kamienny Dum, Kopalnia Srebra, Kaplica Czaszek, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer po Kutnej Horze. Nocleg.

 

2 DZIEŃ – po śniadaniu przejazd do PRAGI na zwiedzanie miasta – spacer po Vaclawskim Namestii – miejscu najsłynniejszych praskich demonstracji, marszów i zebrań publicznych, Muzeum Narodowe będące symbolem czeskiego odrodzenia narodowego, pomnik patrona Czech – Św. Wacława, Ogród Franciszkański i Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ulica Na Prikopie, Wieża Prochowa, Dom Miejski, Rynek Starego Miasta, Most Karola, pomnik reformatora religijnego Jana Husa, Kościół Tyński, Dzielnica Żydowska, czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację. Wieczorem (dla chętnych) wyjazd metrem do miasta – spacer – Praga nocą. Nocleg.

 

3 DZIEŃ – po śniadaniu dalsze zwiedzanie wzgórza zamkowego – praskich Hradczan: Klasztor na Strahowie, Praska Loreta, Zamek Praski, Katedra Św. Wita, Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego oraz Złota Uliczka, Mniejsza replika paryskiej wieży Eiffela znajduje się na szczycie ponad 300-metrowego wzgórza Petrzyn. Zbudowana została w 1891 roku przez F. Prasila z okazji Wystawy Jubileuszowej w Pradze. Spacer przez Małą Stranę, Kościół Św. Mikołaja. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 DZIEŃ – po śniadaniu wykwaterowanie, dalsze zwiedzanie: Renesansowy Belweder w Pradze (czes. Letohrádek
královny Anny) znajduje się w Ogrodach Królewskich na Hradczanach. Ten letni pawilon królewski został wzniesiony w latach 1538–1563. Ferdynand I Habsburg kazał wybudować go w tajemnicy dla swej małżonki. Czas wolny, obiad, wyjazd z Pragi, powrót do Polski w godzinach wieczornych.

 

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem, barek, DVD, WC.
  • Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu na obrzeżach Pragi (pokoje 2,3-os. w modułach, na 2 pokoje 1 łazienka),
    1 nocleg w Kutnej Horze (pokoje 2,3-os. z łazienką).
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje.
  • Opieka pilota-przewodnika.
  • Ubezpieczenia: KL i NNW (do 10,000 EUR).

 

Koszty dodatkowe (obowiązkowo):

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.