● Wiedeń i jego cesarski urok, walce Straussa i kawa „Kaiser Melange”


PROGRAM WYCIECZKI

 

1 DZIEŃ – zbiórka we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do WIEDNIA, objazd miasta, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: Ringstrasse – wspaniały bulwar wiedeński, gdzie będziemy podziwiać okno wystawowe niegdysiejszej monarchii naddunajskiej, Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz – wzorowany na ratuszu w Brukseli. Teatr nadworny, Uniwersytet, Opera, Kościół  Wotywny, spacer po Starówce z przewodnikiem. W sercu Starówki, podczas zwiedzania prywatnych apartamentów i komnat reprezentacyjnych Hofburga będziemy podziwiać przepych i bogactwo, jakim odznaczało się codzienne życie cesarskiej rodziny, zwiedzimy muzeum Sisi, które przedstawia najcenniejsze eksponaty oraz liczne osobiste przedmioty królowej Elżbiety, a także najsłynniejsze portrety pięknej monarchini. Spacerując z przewodnikiem pięknymi uliczkami Starówki przez Plac Hoher Markt z secesyjnym zegarem, zatrzymamy się przy gotyckiej  katedrze św. Szczepana słynącej ze swoich kolorowych dachówek. Obiadokolacja – miejscowe specjały w typowej austriackiej gospodzie w centrum miasta. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek, czas wolny, nocleg.

 

2 DZIEŃ – po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wiednia z pilotem: przejazd do letniej rezydencji cesarskiej Schonbrunn, zwiedzanie apartamentów z audioprzewodnikiem, spacer po romantycznym parku z Gloriettą, czas wolny na zakup pamiątek. Przerwa na lunch w stylowej gospodziesznycel po wiedeńsku. Powrót do hotelu, odpoczynek, ok. godz. 18.00 przejazd na Starówkę do jednej z kawiarenek na pyszną kawę Kaiser Melange z tradycyjnym torcikiem wiedeńskim oraz kubkiem na pamiątkę (ok. 3,60–7 EUR), spacer oraz odpoczynek w Parku Miejskim, na Starówce. Powrót do hotelu, nocleg.

 

3 DZIEŃ – po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, ciąg dalszy zwiedzania z przewodnikiem: Nowoczesny Wiedeń,
miasteczko ONZ-UNO-City
, słynne wesołe miasteczko –Prater, (z zewnątrz) bajeczny dom słynnego, ekscentrycznego architekta Hundertwassera, zwiedzanie mieszkania-muzeum króla walca – J. Straussa. Przejazd na wzgórze Kahlenberg – z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń; wizyta w polskim kościółku, czas wolny na zakupy pamiątek oraz filiżankę pysznego espresso na tarasie kawiarni z piękną panoramą całego miasta- pożegnanie z Wiedniem. W drodze powrotnej zwiedzanie OŁOMUŃCA z zabytkowym Starym Miastem, m.in. 30-metrowa pozłacana Kolumna Trójcy Przenajświętszej z XVIII w. z 2000 r. wpisana na listę  UNESCO, Ratusz ze Słonecznym zegarem, kościół św. Michała. Przerwa na czeski obiad (danie główne, napój). Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

                   

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem, barek, DVD, WC.
  • Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu**/*** w Wiedniu w pokoju 2-os. z łazienką.
  • Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, lunch (sznycel po wiedeńsku), obiad w drodze powrotnej.
  • Opieka pilota, przewodnik miejski po Wiedniu.
  • Ubezpieczenia: KL i NNW.
  • Bilety wstępów: Hofburg, Schonbrunn, mieszkanie i muzeum Straussa, Opera Wiedeńska.

 

Koszty dodatkowe (dla chętnych): ok. 38-60 EUR/os.

  • Bilet na koncert (2h 15min, ulubione, znane wszystkim walce i polki J. Straussa) – 38 EUR (kategoria C), 52 EUR (kategoria B), 60 EUR (kategoria A) – informacje w biurze.