● Parki narodowe Chorwacji (Dubrownik – Medjugorie – Mostar)


PROGRAM WYCIECZKI

 

1 DZIEŃ – wyjazd z Polski w godzinach porannych, przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię.

 

2 DZIEŃ – przejazd do VODIC w godzinach rannych, zakwaterowanie, odpoczynek, plażowanie obiadokolacja i nocleg.

 

3 DZIEŃ – śniadanie, plażowanie, po godzinie 13:00 przejazd do Parku NarodowegoWodospady na rzece Krka (spacer szlakami turystycznymi wśród 17 kaskad o szerokości na 100 m, możliwość kąpieli pod wodospadami). W drodze powrotnej zwiedzanie SZYBENIKA – Katedry Św. Jakuba, Rynek, Ratusz, mury obronne, spacer, powrót do VODIC, obiadokolacja, nocleg.

 

4 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do MEDJUGORJE w Bośni i Hercegowinie. Medjugorjie to miejscowość, w której objawiła się Matka Boska: wejście na Górę Objawień, przejście Drogą Krzyżową na Kriżewac, zwiedzanie: Oaza Pokoju, rodzinny dom Vicki, jednej z wizjonerek której ukazuje się Matka Boska, Msza Święta i Różaniec dla osób chętnych. Czas wolny, spacer po miejscowości. Przejazd do MOSTARU, kamienny most z XVI w., obiadokolacja, nocleg.

 

5 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do DUBROWNIKA, zwiedzanie miasta, m.in.: Stare Miasto, klasztor Franciszkanów, klasztor Dominikański, Brama Pile, ul.Placa, wieża zegarowa. Przejazd do SPLITU  -zwiedzanie starożytnego miasta położonego pomiędzy krasowymi górami a Adriatykiem. Zwiedzanie Pałacu Dioklecjana, Katedry św. Duje i skarbca. Czas wolny, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

6 DZIEŃ – śniadanie, plażowanie, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

 

7 DZIEŃ – śniadanie. Rejs statkiem na KORNATI – odpoczynek, lunch. Przyjazd ok. 17.00, odpoczynek obiadokolacja, nocleg.

 

8 DZIEŃ – śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Parku Narodowego PLITVICKIE JEZIORA, który jest największym parkiem narodowym w Chorwacji i zarazem najsłynniejszym parkiem Europy. W jego skład wchodzi 16 kaskadowych, błękitnych jezior wpisanych do rejestru UNESCO. Park ten zamieszkują wilki i niedźwiedzie, żyje tu ponad 120 gatunków ptaków. Po zwiedzaniu wyjazd do kraju, posiłek w drodze powrotnej.

 

9 DZIEŃ – powrót w godzinach porannych.

 

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem, barek, video, WC.
  • Zakwaterowanie: 6 noclegów w Chorwacji: 5 w Vodicach i 1 w Medjugorje w pokojach z łazienką.
  • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, ciepły posiłek w drodze powrotnej.
  • Opieka pilota – przewodnika.
  • Ubezpieczenia: NNW, KL.