● Augustów – Kowno – Wilno – Troki


 PROGRAM WYCIECZKI

 

1 DZIEŃ – zbiórka we wczesnych godzinach porannych, wyjazd w kierunku AUGUSTOWA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, krótki spacer po mieście – Rynek Zygmunta Augustowa z XVI w., neoklasyczny budynek dawnej poczty z 1829 r. wybudowany przy trakcie warszawsko-petersburskim jako stacja oraz hotelik dla gości specjalnych, m.in. rodziny carskiej, pałacyk dawnego Zarządu Wodnego, przyjazd do hotelu, nocleg.

 

2 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do KOWNA. Zwiedzanie miasta: gotycka Katedra, ratusz miejski, kościół jezuitów, gotycka kamienica – Dom Peruna, pozostałości zamku kowieńskiego, spacer ulicą Wileńską, kościół św. Michała Archanioła zbudowany w stylu bizantyjskim, gotycki kościół NMP i św. Witolda. W godzinach popołudniowych przejazd do WILNA. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorny spacer po Starym Mieście: plac Ratuszowy, kościół św. Kazimierza, kościół św. Mikołaja.  Uczestniczenie w polskiej mszy św., obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ – śniadanie, dalsze zwiedzanie Starego Miasta w WILNIE: Uniwersytet Wileński, pałace książęcych i
szlacheckich rodów wileńskich: Radziwiłłów, Tyszkiewiczów, Chodkiewiczów, ulica Niemiecka,
Alumnat Papieski, wieża telewizyjna, cmentarz na Rossie, Ostra Brama z Kaplicą Ostrobramską, kościół św. Teresy i św. Ducha, dawny klasztor bazylianów i Cela Konrada. Czas wolny. Impreza integracyjna z muzyką i obiadokolacją, nocleg.

 

4 DZIEŃ – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do TROK oraz zwiedzanie dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego: XIV – wiecznego zamku księcia Witolda, położonego na jednej z wysp Jeziora Trockiego,  Muzeum Karaimów, usytuowanego na małej wyspie na jeziorze „Galve”. W drodze powrotnej ciepły posiłek. Powrót do Polski w godzinach późnowieczornych.

 

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem, barek, DVD, WC.
  •  Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu ** – pokoje 2–os. z łazienką.
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiadokolacje, impreza integracyjna z kolacją, ciepły posiłek w drodze powrotnej.
  • Opieka pilota + przewodnik po Wilnie.
  • Ubezpieczenia: KL i NW.

 

Koszty dodatkowe (obowiązkowo): ok. 2 EUR/os

  • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie.