● Historia Wikingów, dziewicza przyroda, norweskie fiordy (Dania – Szwecja – Norwegia)


 ODKRYWAMY  SKANDYNAWIĘ…


 

1 DZIEŃ  zbiórka oraz wyjazd około południa, w kierunku portu Świnoujście, po drodze krótkie postoje sanitarne, w miarę możliwości jeden dłuższy postój na ciepły posiłek. Ok. 20:00 przyjazd do Świnoujścia, odprawa na Terminalu Promowym w Świnoujściu, zaokrętowanie na prom, odpłynięcie o godz. 23:00. Noc na promie – wieczór rozrywki (dla chętnych), nocleg.

 

2 DZIEŃ – poranne przypłynięcie do portu YSTAD. Przejazd malowniczą trasą oraz mostem Oresund do KOPENHAGI – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Amalienborg – oficjalna rezydencja duńskich monarchów i duńskiej rodziny królewskiej od 1794, zmiana warty przy pałacu, fontanna bogini GefionSyrenka Kopenhaska, Ratusz Miejski, dzielnica portowa Nyhaven z XVIIIw., Katedra. Godzinny rejs kanałami – „Kopenhaga z innej perspektywy”. Czas
wolny na Starówce: zakup pamiątek oraz smakołyków duńskich. Obiadokolacja w restauracji w centrum miasta. Przejazd  do portowego miasta szwedzkiego
HELSINGBORG.
 Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

3 DZIEŃśniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku
OSLO
. Po drodze krótkie zwiedzanie malowniczego fiordu granicznego Swinesundfiord, możliwość  zakupów na dawnej strefie bezcłowej na granicy szwedzko-norweskiej. Przyjazd do hotelu w Oslo, zakwaterowanie, obiadokolacja, dla chętnych spacer z pilotem po okolicy, nocleg.

 

4 DZIEŃ –  śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie OSLO z przewodnikiem: objazd autokarem oraz spacer głównym deptakiem stolicy i brzegiem OslofiorduRatusz Miejski, w którym wręczana jest pokojowa nagroda Nobla, Zamek Królewski, twierdza Akerhus, budynek Parlamentu i Uniwersytetu, sławny park rzeźb Vigelanda, gdzie znajduje się 212 rzeźb z brązu i granitu, wjazd na wzgórze Holmenkollen – skocznia olimpijska i panorama miasta. Czas wolny na zakup pamiątek, filiżankę kawy lub przekąskę (we własnym zakresie). Popołudniu wyjazd z miasta w kierunku GOETEBORGA na obiadokolację oraz nocleg.

 

5 DZIEŃ – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na krótki spacer – zwiedzanie szwedzkiego miasta GOETEBORG, przejazd do MALMO na krótki spacer po Starym Mieście – Plac Ratuszowy, kościół St. Petri Kyrka. Czas wolny. Ok. 18:00 wyjazd do bazy promowej w YSTAD, zaokrętowanie na promie, obiadokolacja. 22.30 –  przeprawa nocna YSTAD – ŚWINOUJŚCIE.

 

6 DZIEŃ – przypłynięcie do ŚWINOUJŚCIA o godz. 06.45, wyokrętowanie, przejazd autokarem w kierunku WROCŁAWIA, po drodze ciepły posiłek w restauracji (we własnym zakresie).

 

.

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem, barek, video, WC.
  • Przeprawa promowa: Świnoujście – Ystad – Świnoujście.
  •  Zakwaterowanie: 2 noclegi na promie w kabinach 2-os. z łazienką, 3 noclegi w pokojach 2-os. z łazienką.
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 4 obiadokolacje.
  • Opieka pilota.
  • Ubezpieczenia: Signal Iduna KL (do 20000 EUR), NNW (do 15000 PLN).

 

Koszty dodatkowe (obowiązkowo):

  • 120 DKK (ok. 65 zł): koszt przewodnika oraz rejs kanałami
    Kopenhagi.
  • 50 NOK (ok. 25 zł): koszt przewodnika w Oslo.

 

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie. Cena nie zawiera  dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.
Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, które daje ochronę w sytuacji, gdy z przyczyn medycznych trzeba zrezygnować z wyjazdu lub przerwać urlop. Standardowa cena ubezpieczenia to 3% wartości ceny imprezy.