● (a) 20-23.04.2017 – Sentymentalny Lwów


 

Sentymentalna podróż do Lwowa

oraz 

spektakl w Operze Lwowskiej

 

 

PROGRAM WYCIECZKI

 

1 DZIEŃ – zbiórka i wyjazd o godz. 4.00. Przejazd przez Kraków, Rzeszów, Przemyśl, po drodze krótkie postoje.  Przekroczenie granicy w Medyce. Przyjazd do LWOWA, przejazd na Wysoki Zamek (panorama miasta) z Kopcem Unii Lubelskiej, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

2 DZIEŃ – śniadanie. Zwiedzanie LWOWA z przewodnikiem: Rynek z Kamienicą Królewską i Czarną, Katedra ormiańska, kaplica Boimów; kościoły: dominikanów, jezuitów, bernardynów; Cerkiew Wołoska, grekokatolicka katedra św. Jury, kościół  św. Elżbiety, Opera Lwowska (zwiedzanie wnętrz). Cmentarz  Łyczakowski  i Orląt  Lwowskich. Obiadokolacja, czas wolny na spacer lub odpoczynek. Nocleg.

 

3 DZIEŃ – śniadanie i ciąg dalszy zwiedzania; Wzgórza Wóleckie – miejsce mordu profesorów lwowskich. Dalej zwiedzanie miasta: Ossolineum, pałac PotockichUniwersytet, kasyno szlacheckie. Gaj Szewczenki to skansen we Lwowie, który znajduje się nie tak daleko od Cmentarza Łyczakowskiego. Wewnątrz znajdziemy drewniane domy i
cerkwie przeniesione tu z różnych regionów zachodniej Ukrainy. Na terenie dużego parku-lasu zostały tak rozmieszczone, że tworzą światy – świat Łemków, Bojków, Polesie, Bukowinę. Czas wolny na chwilę relaksu w jednej z lwowskich kawiarenek na starówce lub spacer i zakupy pamiątek. Obiadokolacja.
Dla chętnych –wyjście na spektakl do Opery Lwowskiej. Nocleg.

 

4 DZIEŃ – śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Polski. Po drodze przejazd do KALWARII PACŁAWSKIEJ – niewielkiej miejscowości w południowo-wschodniej Polsce, tuż przy granicy z Ukrainą. Mała, niepozorna, lecz czarująca. Osadzona na szczycie wzgórza, które w biblijnym znaczeniu jest szczególnym miejscem spotkania Boga z człowiekiem. Otoczona piękną przyrodą, przez którą Bóg także przemawia do ludzkiego serca. Miejsce pątnicze – sanktuarium, które nie ogranicza się tylko do świątyni i klasztoru, ale rozciąga się na okoliczne wzgórza i doliny, łąki i lasy, i w swoich kapliczkach przybliża wiernym tajemnice wiary zaczerpnięte z życia Chrystusa Pana i Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej nazwane Jerozolimą Wschodu, ze względu na obecność cudownego obrazu Matki Bożej i umiłowanie Maryi przez wiernych, zwane Jasna Górą Podkarpacia. Przerwa na posiłek, powrót w godzinach wieczornych.

 

TERMIN: 20-23.04.2017

CENA: 630 zł 

 

Świadczenia w cenie:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem, barek, DVD, WC.
  • Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu **/***, pok. 2, 3-os. z łazienką.
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje oraz ciepły posiłek w drodze powrotnej.
  • Opieka pilota – przewodnika.
  • Ubezpieczenie KL i NNW na przejazd i pobyt.

 

Dodatkowe opłaty:

  • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i przewodnicy (łącznie ok. 20 Euro)
  • Bilet na spektakl w Operze (dla chętnych) – ok 15-20 Euro.

                     

Uwaga: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.